Jak vybrat ideální potahy do auta?

Pokud máte malé děti nebo zvířecího miláčka, jistě znáte ten pocit, kdy vezete kolegu či kamaráda a stydíte za flekaté, roztrhané či jinak poničené potahy v autě. Můžete dětem několikrát opakovat, ať v autě nekopou do sedaček a psa napomínat, ať sedí v klidu, ale ve většině případů je vaše rozčilování marné. Vám nezbude nic jiného než pořídit nové autopotahy, ovšem jak vybrat ty správné?

Universální nebo na míru?

Než se zaměříte na praktickou a estetickou stránku, musíte se rozhodnout, zda investujete do autopotahů na míru nebo dáte přednost levnějším variantě – univerzálním autopotahům.

Univerzální autopotahy jsou ve většině případů ve velikosti XL a při jejich manipulaci potřebujete trochu zručnosti a trpělivosti. Potahy mají být v automobilu řádně napnuté a připevněné, aby nedocházelo k jejich shrnování a krabacení, což snižuje jejich životnost. Výhodou univerzálních potahů, kromě nízké ceny, je jejich flexibilnost. Potahy můžete bez obav použít ve vozech různých značek a modelech automobilů. Pokud máte univerzální potahy Škoda, snadno je odepnete a připnete ve voze jiné značky nebo v jiném modelu Škody.

Potahy na míru, jak název napovídá, jsou šité na jeden konkrétní model automobilu, ve kterém perfektně sedí. Pokud je pro vás dokonalost a estetický soulad důležitý, je pro vás ideální volba autopotahy na míru. Připravte se však na vyšší investici.

Slaďte interiér vozu

Materiál, barvy a vzor jsou další aspekty, které jsou důležité ve vašem rozhodování. Záleží jen na vašem vkusu, jak interiér vozu „vytuníte“.

Před nákupem nových autopotahů se ujistěte, zda nemá váš vůz boční airbagy. Zkontrolujte rok výroby automobilu. Loketní a hlavové opěrky, dělení zadních sedadel a jiná výbava je také důležitá při výběru správných autopotahů.

Kam pro kvalitní autopotahy?

Na webu fajnautopotahy.cz objevíte, kromě širokého výběru autopotahů, autokoberce a mnoho jiných autodoplňků.