Toužíte po sportovním voze?

Vlastnit sportovní vůz je snem mnoha mužů, ale také žen. Pořídit si sportovní vozidlo je nad rámec finančních možností většiny z nás, ovšem existují způsoby, jak ze svého stávajícího vozu vytvořit sportovní dynamické vozidlo. Snížením podvozku dosáhnete efektu, který většina lidí od sportovního vozu očekává. Snížit podvozek do sportovní podoby můžete několika způsoby. Záleží na vás kolik chcete do úpravy svého automobilu investovat.

Způsoby, jak sportovního podvozku dosáhnout

Pokud chcete opravdu ušetřit, můžete vzít frézu a originální pružinu vašeho vozu uříznout o jednu otáčku. Vaše vozidlo se sice sníží a na první pohled dosáhnete vytouženého výsledku, ovšem má to značné nevýhody. Jízda se stává tvrdší a uříznutá pružina nesedí do misky tlumiče.

Nové sportovní pružiny dokáží snížit automobil přibližně o 3 – 6 cm. Sportovní pružiny jsou tužší a mají nižší dráhu chodu. Tlumiče zůstávají vaše původní, pro to není tato varianta příliš finančně náročná.

Dalším způsobem, jak dosáhnout sportovního vzhledu vozu, je pořízení kompletní sportovní výbavy pružin i tlumičů. Bonusem ke kompletní se stavě je možnost nastavení tuhosti vozu i jeho snížení. Investice je sice vyšší, záleží na tom, k jakému účelu budete svůj vůz využívat a kam s ním budete jezdit, zda se investice vyplatí.

Nejdražší, ale nejlepší vychytávkou jsou air-lift podvozky, které jsou pro opravdové milovníky tuningu. Snížení podvozku ovládáte jednoduše ze svého místa řidiče podle aktuální potřeby.

Výhody sníženého podvozku

Tím, že se sníží těžiště vašeho vozu, získá automobil jiné jízdní vlastnosti. Nejvíce oceníte snížený sportovní podvozek v zatáčkách. Vozidlo na silnici skvěle sedí, proto není potřeba v zatáčkách tolik zpomalovat jako je to běžné u vozů se standardním podvozkem.

Jízda se sníženým podvozkem je zábavnější, rychlejší a dynamičtější. Pokud nad úpravou svého vozu uvažujete, dobře si to promyslete a poraďte se s odborníkem.