Jak se žije a pracuje v polském Krakově? Proč tam míří za prací stále více Čechů?

Krakov je jedním z nejkrásnějších středověkých měst v Polsku. Jeho dechberoucí scenérie a bohatá historie jsou jen pozvánkou do tohoto úžasného národa plného moderních prostor, trendy restaurací a barů. Kromě toho, kombinace hodnocení městského bydlení, životních nákladů a zdravotní péče jsou celosvětově velmi atraktivní, takže je ideální volbou přestěhovat se a žít v Krakově. Není divu, Krakov se v posledních letech stává stále populárnějším místem pro expaty.

Práce v Krakově

V posledních letech polská ekonomika vzkvétá; místní trh práce proto neustále potřebují zaměstnance. Expati mohou najít mnoho příležitostí v rostoucích sektorech informačních technologií, inženýrství, financí, analytiky, reportingu a obchodních služeb.

Náboráři vždy hledají anglicky mluvící kandidáty; vzhledem k rozvoji nadnárodních společností však hledají i španělsky, německy, francouzsky mluvící a samozřejmě Čechy a Slováky. Praca Kraków se stala velmi vyhledávaným termínem nejen v Česku.

Jak práci v Krakově hledat?

Najít si práci nejen v Krakově, ale celém Polsku je snadné díky pracovnímu webu hitpraca.pl. Web se soustředí na nabídky praca – práce – z celého Polska. Součástí webu je šikovný filtr, díky nemuřž si můžete prohlížet jen pro vás zajímavé polské pracovní nabídky. Další možností je aktivace zasílání pracovních nabídek na váš email.

Až vás nějaká polská pracovní nabídka zaujme, nezapomeňte před odesláním zkontrolovat životopis a přložit ho do polštiny nebo angličtiny.

Pracovní kultura v Polsku

Typická pracovní doba v Polsku je od 8:00 do 16:00 ve všední dny a od 8:00 do 14:00 v sobotu. Standardní pracovní týden je 40 hodin během 5 pracovních dnů – v průměru 8 hodin denně, takže většina lidí na plný úvazek pracuje 40 hodin týdně. Je tedy zřejmé, že polská pracovní kultura je velmi podobná té naší.