Doplňky na motorku, na které byste rozhodně neměli zapomínat

Svět motorismu je tak moc oblíbený nejen díky tomu úžasnému pocitu, kdy brázdíte terén či silnice, ale také díky neuvěřitelně širokému sortimentu motorek, vybavení a doplňků, kterým se může pochlubit opravdu velice málo oblastí.

Na trhu můžete vybírat ze stovek a tisíců jednotlivých druhů motorek, vybavení, komponentů a doplňků, které na ně můžete dát. A právě doplňky budou dnes hlavním tématem článku, ve kterém si představíme několik méně užívaných, které ale rozhodně na vaší motorce budou mít svůj nezpochybnitelný účel.

Kryty páček ochrání řízení i vaše zdraví

Jedná se o opravdu jednoduchý doplněk, který většinou pořídíte z tvrzeného plastu. Nastříkat jej přesně do barvy motorky není rozhodně problém jak doma, tak i u profesionálů. Kryty páček jsou nenápadné, ale v případě nepříjemností mohou ochránit páčky i ruce před nárazem a poškozením. Přitom většinou kryty páček skončí nenávratně zničené, ale ochrání kompletní řízení před újmou od havárií, nebo odraženého kamení. Stejně tak budou ve větším bezpečí i vaše prsty, které po většinu času na páčkách stejně máte připravené.

Pádové protektory na motorku

Většina motoristů je nepoužívá především proto, že nejsou povinnou výbavou a na první pohled nám ani nemusí dojít, že tam teoreticky chybí. Pádové protektory nejsou žádnou velkou komponentou, ale jsou menšími částmi, které se dávají na citlivá místa, která nejsou ochráněna samotným rámem motorky. Typicky může jít o přístup k řetězu a pohyblivým částem mechanismů. Kvalitní pádové protektory rozhodně nenaruší design motorky, protože vypadají skvěle. Mohou, ale stejně jako kryty páček ochránit citlivé části motorky před nárazem nebo i kamením a špínou odletující od okolí.

Pravidelná výměna gripů je povinností

Na gripy pochopitelně žádný motorista nezapomene, protože bez nich by cesta opravdu nebyla jednoduchá. Často ale motoristi zapomínají na to, že standardní gripy mají při aktivním užívání životnost maximálně jeden rok. Sice mohou mít rukojeti a gripy na pohled dobrou kondici, ale nepoznáte už, jak je v horších podmínkách limitovaná jejich přilnavost. To je právě to největší riziko, se kterým se budete pravidelně potkávat a které byste rozhodně neměli v žádném případě podceňovat.