Přechod na elektromobilitu by mohl způsobit velké problémy. Postupem času by totiž mohli způsobit, že chudší lidé nebudou mít na automobily. Za velmi pravděpodobnou budoucnost to považuje Dieter Pötsch, předseda dozorčí rady Volkswagenu, který vidí hlavní problém v současném vývoji cen elektromobilů.
Příliš drahá technika
„Máme jasný cíl a to zpřístupnit elektromobil širokému okruhu obyvatelstva, to znamená, aby byly dostupné“ řekl Pötsch. Ovšem zároveň dodal, že může být obtížné udržet si ceny vozidel na nejnižší úrovni. „Současná cenová hladina nemůže zůstat stejná, pokud jsou tato vozidla vybavena elektromotory, a to nevyhnutelně povede k podstatnému zvýšení ceny v segmentu malých osobních automobilů,“ dodal.
Automobilka se do současné doby stále vzpamatovává ze Skandálu Dieselgate. I proto se neustále zvyšuje počet elektromobilů v rámci snahy vyhovět neustále se zpřísňujícím norem Evropské unie.
Unijní normy
I navzdory předpokladům Evropská unie přijala přísnější limity emisí oxidu uhličitého v segmentu osobních vozů, které mají vstoupit v platnost v roce 2030. Snížit by se celkově měly o 37,5 procenta u osobních vozů a o 31% procenta vozů užitkových. Volkswagen investuje do vývoje výroby automobilů s elektromotory, autonomních technologií a dalších služeb, chce automobilka investovat do roku 2023 celkem 44 miliard eur, tedy asi 1,33 bilionu korun.