Novou Škodu Octavia nepřehlédnete! Proč je tolik výjimečná?

Existuje mnoho vozů, ale Octavia je jen jedna. Je to vůz, který najdete na každém rohu ulice, což do značné míry dává tušit, jak si jej tuzemští zákazníci oblíbili. Možná i vy vlastníte nebo jste vlastnili některou z generací Škody Octavie. Rok 2020 přivezl generaci novou, která je v mnoha směrech revoluční. Pojďme se podrobněji podívat na tohoto krasavce.

Moderní zvenku i zevnitř

Vzhled je skutečně to, co vás tady na první pohled zaujme. Působí mnohem ucelenějším a dospělejším dojmem, takže už je nejen praktická, ale také dostatečně reprezentativní. Octavia už tak není pouze pro ty, kterým jde čistě o užitnou hodnotu auta, ale také pro ty, kteří si chtějí pořídit vůz skutečně vytříbeného designu a stylu. Moderní provedení se projevilo také v interiéru, kde nově najdete zabudován dotykový tablet, ale jsou zde třeba také vychytávky jako volant s hlasovým ovládáním nebo head-up displej.

Konstruktéři vozu se zaměřili rovněž na:

  • Zvýšenou ochranu posádky a chodců
  • Vyspělou nabídku motorů

Bezpečnost je v současné době jednou z priorit každého vozu. Proto je to naprostou samozřejmostí také u Octavie. Nová Škoda Octavia 2020 samozřejmě obdržela maximální hodnocení v testu Euro NCAP. Pomohou vám zde bezpečnostní asistenti, jako je asistent pro odbočování nebo detekci mrtvého úhlu či asistent vyhýbání překážkám. Moderní asistent dokáže také predikovat hrozící srážku s chodcem a pomoci vám situaci zvládnout lehkým přibrzděním či v krizi až zastavením vozu.

Motory pro 21. století

Poslední roky se automobilky s ohledem na požadavky na ekologii zaměřují na takzvaný downsizing. To postihlo v minulosti samozřejmě také Octavii. Dnes už jsou maloobjemové motory, jejichž výkon je podpořen turbem, běžným standardem. Octavia však nově sází kromě klasických konvenčních pohonných jednotek také na moderní zelené technologie. Připravuje se totiž Mild-hybrid a plug-in hybrid, které si budete moci objednat vyjma klasických TSI a TDI variant.